Napsali - článek Bydleni.cz

Chytré domy neboli inteligentní domy, úspora v první řadě !

                 Rodinný dům, který díky umístění v přírodě na okraji města dostal název GreenHouse, je kompletně vybaven systémem TotalISB - s řídící jednotkou Loxone

Inteligentní dům - Litvínov TotalISBhttp://www.inteligentni-dum.eu/app/templates/totalcms/views/ICON/TotalISB_osovetleni.png


http://www.inteligentni-dum.eu/app/templates/totalcms/views/ICON/TotalISB_multimedia.png


http://www.inteligentni-dum.eu/app/templates/totalcms/views/ICON/TotalISB_alarm.png


http://www.inteligentni-dum.eu/app/templates/totalcms/views/ICON/TotalISB_bezdratove.png

        

 V tomto domě, vybaveném inteligetním systémem vyvinutém společností Loxone , doplněné o integrace od TotalISB. Pomocí malé zelené krabičky, tzv.”Miniserveru” funguje celý dům. Ovládání bazénu či venkovního osvětlení  , je společně propojené s alarmem, ovládáním stínicí techniky, topení, fotovoltaiky, klimatizace a dalších prvků chytrého domu jsou spojeny do jednoho komplexního fungujícího systému. Ovládání funguje klasicky přes tlačítka nebo také dálkově prostřednictvím klíčenky, mobilního telefonu či tabletu.

  •  Úvod

     Chcete pro svoji rodinu opravdu bezpečný dům? Toužíte po nejvyšším možném pohodlí, které vám ušetří čas, peníze a bude v souladu s náročným životním stylem? Pokládáte úspory energií u svého bydlení za samozřejmost? Obrátit se již dnes na odborníky a seznamte se s řešením, které nabízí dodavatel českých inteligentních systémů pod názvem TotalISB (inteligentní systém budovy) -  AZ TOTALSERVIS, s.r.o. , působící v České republice ve spolupráci se značkou LOXONE. Společnost je platinovým partnerem tohoto rakouského výrobce a má plné zastoupení v nabízených produktech a službách.

Vyzkoušejte si sami

Chtěli byste si o tom, jak takový systém funguje, udělat konkrétnější představu? Společnost AZ TOTALSERVIS,s.r.o. , která je certifikovaným Platinovým partnerem společnosti Loxone a v České republice tohoto rakouského výrobce oficiálně zastupuje, už zhruba 4 rokem. Vybudovala v Praze 9 pro prezentaci chytrého domu speciální showroom. Zde získáte absolutní přehled o produktech a funkcích, kterých lze v chytrém domě využít. Fyzicky si můžete vyzkoušet, jak se chová inteligentním systémem řízené osvětlení, topení, stínicí technika, Loxone multiroom audio systém nebo Loxone Intercom - videovrátník a jiné další vychytávky.


http://www.inteligentni-dum.eu/_gallery/images/12557_showroom-2.jpg

 

Kvalifikovaný a zkušený partner

Společnost AZ TOTALSERVIS, s.r.o. ,  je v oboru inteligentních elektroinstalací specialistou. Nabízí mj. vlastní inteligentní systém TotalISB -  umožňující integraci domácích přístrojů a spotřebičů, ať již do stávajícího nebo plánovaného systému řízení inteligentních rodinných domů, ale i bytů, komerčních prostor, kanceláří nebo např. profesionálních zahradnictví. Díky bohatým dosavadním zkušenostem tohoto českého certifikovaného platinového partnera, Rakouské společnosti Loxone , se v showroomu setkáte s odborníky, od nichž dostanete profesionální a vyčerpávající informace. Veškeré konzultace všech projektů a cenových nabídek jsou ZDARMA a Jako jediný instalátor inteligentních systémů nabízí online KALKULACE ZDE


http://domoluxe.nl/wordpress/wp-content/uploads/2015/08/loxone.jpg

Bezpečnost na prvním místě

Jako ideální součásti pro monitorování domácnosti slouží v inteligentním domě Loxone senzory přítomnosti a dveřní kontakty. Nezvaní hosté jsou zastrašeni hlasitou hudbou, blikajícím osvětlením nebo pojezdem žaluzií, dům umí simulovat vaši přítomnost a v případě, že se děje něco podezřelého za vaší přítomnosti, můžete sami vyvolat alarm. Dokonalý poplašný systém můžete přitom vytvořit kombinací Miniserveru se zařízeními, které už doma máte a ušetřit tak. Systém je také schopen detekovat přítomnost vody, ohně nebo kouře, na silný vítr je například schopen reagovat vytažením žaluzií, aby nedošlo k jejich poškození. V případě poplachu, ať už je to havárie nebo vloupání, budete vždy informováni zavoláním na váš mobilní telefon. Balíček pro bezpečnost je zároveň připraven na budoucnost, takže bude možné ho kdykoliv rozšířit.

Pro rodinný život

K rodinné pohodě dokáže systém Loxone přispět řadou významných zlepšení. Větší klid rodičům zvídavých dětí, pomůže zajistit dětská pojistka, která vyřadí funkci stisknutého tlačítka. Když se rodina uloží k spánku můžete tlačítkem na dobrou noc uspat celý dům. Odpojíte nepotřebné spotřebiče od elektrické sítě, všechna světla se vypnou, zvukový signál zvonku je nahrazen zablikáním osvětlení.
Praktická je regulace vytápění pro každý pokoj a daný čas samostatně, takže v každé místnosti, včetně koupelny máte v určenou hodinu právě takovou teplotu, jaká vám vyhovuje.
Stínicí technika v chytrém domě pomůže zajistit optimální teplotu v interiéru ovládáním v závislosti na postavení a intenzitě slunce. Například v létě v dopoledních hodinách jsou žaluzie otevřené a v odpoledních hodinách se automaticky zatáhnou.http://www.inteligentni-dum.eu/app/templates/totalcms/views/img/inteligentni-domy2.jpg

                                                   Nakládání s energií

http://www.loxone.com/tl_files/loxone/Content_images/illustrations/other/SH_PV1.pngEfektivní regulace vytápění je zároveň jednou s funkcí, které v chytrém domě Loxone vedou k úsporám spotřeby energie . Systém nabízí i další možnosti - například jediným stisknutím vypnutí  všech zařízení, která jsou v pohotovostní  režimu. Inteligentní dům umí maximálně využít vyrobenou energii z fotovoltaického systému; pokud je jí dostatek, automaticky se může zapnout například připravená pračka nebo myčka na nádobí. Ušetřit lze i využitím tepelných zisků ze sluneční energie, která přichází přirozeně zvenčí okny. Pokud teplota v místnosti dosáhne požadované výše, automaticky se spustí žaluzie, které pak budou plnit izolační funkci.

 

Dům jako místo relaxace

TotalISB

Od domova očekáváme, že bude také relaxačním prostorem, v němž se můžeme pohodlně věnovat svým koníčkům a odpočinkovým aktivitám. Chytrý dům Loxone umí vytvořit příjemnou atmosféru například už jednoduchým přepínáním světelných scén. Máte pozvané hosty, chcete se dívat na film, povídat si, číst nebo poslouchat hudbu? K dispozici můžete mít nastavení, které bude barevností i intenzitou světla každé z těchto situací vyhovovat. V případě potřeby lze scénu individuálně nastavit, měnit a následně aktivovat. Nastavit je možné také třeba osvětlení bazénu na zahradě a teplotu vody nebo můžete inteligentní systém pověřit řadou dalších užitečných funkcí. A relaxovat můžete opravdu v klidu, Loxone se o chod domácnosti postará za vás.


 

Rozhovor na závěr

 

Pane Soukup , jaký je smysl instalací, proč by zákazník měl chtít "chytrý dům"?

Primární smysl instalací je samozřejmě úspora nákladů, 1 systém a komfort. Hlavními komodity, které řídíme, jsou TOPENÍ, OSVĚTLENÍ, STÍNÍCÍ TECHNIKA.

Jaká je životnost , spolehlivost je tohoto systému ?

Spolehlivost je na nejvyšší možné úrovni, jedná se řízení domů ! dokazuje to výroba hardwaru v EU. Životnost je samozřejmě dána  jako u každého systému tzv."relátky" ty však lze jednoduše vyměnit a není nutné kupovat novou jednotku, ale řádově až 10 let. Důležitým standardem pro naše zákazníky je 5 záruka

Čím se lišíte od konkurence ?

Programem a požadavky na míru, kvalitou, flexibilitou , nicméně dle mého názoru hlavně naše společnost se primárně se zabývá chytrými domy, byty na klíč, od elektroinstalace až po konečné prvky, jako jsou světla, integrovaná bezpečnostní zařízení, kamerové systémy a tak dále.... Ostatní partneři v hodně věcech ještě zaostávají a my jsme schopni nabídnout téměř cokoliv si zákazník vymyslí. Vlastníme vlastní integrace a Know-how na 3. strany výrobců.

Proč  ovládat domy tabletem ?

V dnešní době internetu téměř na neomezenou vzdálenost, byl "hřích",  kdyby jste svého miláčka neměli pod kontrolou, dnes stačí přístup k internetu a vše lze ovládat pomocí telefonu, tabletu atd. prakticky přes celý svět. Nastavíte si například požadovanou teplotu a systém se o ni automaticky postará a vy přijdete do příjemného tepla domova. Vy můžete kdykoli zasáhnout a zvolené parametry změnit, jelikož systém obsahuje různé režimy. Důležité je také monitoring, který je dnes součástí běžného života.

Cena ?

Obecně, dnes už můžu říci, že je to srovnatelné s klasickou instalací a pořídit si tento systému může opravdu kdokoliv. Cena je závislá na požadavcích a rozšíření. V klasické instalaci, když budete chtít mít termostat v každé místnosti vyjde to úplně na stejný peníz. Elektroinstalace je řádově o 30%draší

Jak složitá je instalace systému v domě?

Musí být připravena takzvaná inteligentní kabeláž, ale vše se dá samozřejmě řešit i bezdrátově. Neustále se vyvíjí nové bezdrátové prvky, díky kterým i stávající elektroinstalaci lze změnit na inteligentní.

Fungují tyto systémy na všechny druhy zdoje tepla?

Integrovat jde naprosto všechno, od elektrických kotlů, po plynové až po kotle na tuhá paliva, včetně krbových vložek a tepelných čerpadel.

Co je podle vás největší předností inteligentních domů?

Především jde o úsporu energie, hlavně u vytápění. U klasické instalace máte v domě jeden termostat, který řídí všechny místnosti najednou. Díky inteligentnímu systému se dají ovšem ovládat jednotlivé místnosti a tím pádem nemusíte celý objekt vytápět. A v neposlední řadě také komfort bydlení díky automatickým funkcím.Pokud se chcete o možnostech inteligentních domů dovědět více, hledejte zde:
 

Realizace inteligentních domů v ČR :

http://www.inteligentni-dum.eu/app/templates/totalcms/views/reference/litvinov/1.jpghttp://kladenskelisty.cz/wp-content/uploads/2015/11/dum-big.jpg

  • partner loxone
  • partner samsung
  • pripojeni knx
  • inteligentni enocen
  • apple inteligentni ovladání