ÚSPORA ENERGIÍ

Inteligentní úspora energie

Mějte rodinné výdaje pod kontrolou a zbytečně neplýtvejte energiemi. V domě či bytě se zabudovaným inteligentním systémem ovládajícím řadu funkcí je to přitom velice snadné. Ovládání topení nebo osvětlení bude samo regulovat spotřebu dle požadovaného programu. Zvykněte si také využívat možnosti odpojit před odchodem celý dům od sítě a úspora bude ještě vyšší.

Snižte své náklady na vytápění

Díky chytrému nastavení bude systém topit dle denního režimu Vaší rodiny. S pomocí dálkového ovládání budete moci regulovat vytápění od doby příchodu prvního člena domácnosti. Nikdy se tak nestane, že bude topný systém fungovat bez Vašeho vědomí a přítomnosti. Vy tak vždy zaplatíte jen to, co jste skutečně využili.

Izolujte teplo pomocí žaluzií

Okna jsou nejcitlivější na únik tepla z domu. Inteligentní systém s tímto faktem počítá, a proto bude bez ohledu na nastavený program žaluzie ovládat na základě venkovních podmínek.

Bude-li vnější teplota o poznání vyšší, zatáhne stínící techniku, aby zabránil přehřívání interiéru. V zimě naopak umožní ohřívání místností prostřednictvím slunečního záření. 

Odpojte žrouty energie od sítě

Kvůli pohotovostnímu režimu odebírají domácí spotřebiče energii, i když je zrovna nepoužíváte nebo nejste vůbec doma. Zbytečným ztrátám předejdete s pomocí centrální funkce, díky níž při svém odchodu vypnete veškeré zásuvky a spotřebiče. Při příchodu opět vše zapnete tak, jak jste zvyklí.

Regulujte osvětlení a šetřete energii i výdaje

Inteligentní systém osvětlení se snadno přizpůsobí míře denního světla v místnosti. Podle toho může automaticky upravovat intenzitu umělého osvětlení. Díky režimu stmívání a rozsvěcení světel budete vždy využívat pouze tolik světla, kolik budete potřebovat.

Inteligentní ovládání topení - ukázka iPad

Topení můžete ovládat i pomocí zařízení iPhone, Android nebo webového rozhraní.


  • partner loxone
  • partner samsung
  • pripojeni knx
  • inteligentni enocen
  • apple inteligentni ovladání