Cenové srovnání inteligentního domu

Varianta A

Konvenční elektroinstalace

konventionell

Varianta B (dodatečně k variantě A)

Chytrá Loxone instalace – Basic

konventionell

Varianta C (dodatečně k variantě A a B)

Chytrá Loxone instalace – Prémium

konventionell
 
Beschattung

Stínící technika

 

15 oken s elektricky ovládanými žaluziemi/roletami. Ovládání přes jednotlivá tlačítka a centrální funkce.

Inteligentní ovládání s libovolným počtem skupin. Ochrana před slunečními paprsky v závislosti na poloze slunce a teplotě. Dodatečné funkce: Automatické sjetí v případě zešeření, funkce buzení prostřednictvím vyjetí žaluzií ráno, izolace v zimě (při poklesu teplot).

Ochrana před poničením žaluzií pomocí větrného senzoru. V případě silného větru se žaluzie vytáhnou a zajistí. Automatické odjištění, jakmile vítr opět zeslábne.

 
 
Heizung

Vytápění

 

Podlahové vytápění se standardním rozvaděčem, manuální ventily pro jednotlivé okruhy. Regulace vytápění na základě venkovní teploty.

Regulace pokojové teploty v každé místnosti – inteligentní regulace jednotlivých topných okruhů. Teplotní senzor v každé místnosti. Precizní regulace teploty díky inteligentním časovačům topení.

Ovládání teploty otopné vody na základě předpovědi počasí (není k dispozici pro ČR a SR). Samostatná regulace v každé místnosti spojená s žaluziemi.

 
 
Beleuchtung

Osvětlení

 

15 standardních světelných okruhů (žárovky, spoty, …), 4 stmívané okruhy světel.

Libovolné světelné scény. Možnost vypnutí světel v místnosti a v celém domě.

Nepřímé osvětlení realizováno RGB LED pásky. Díky tomu je možné měnit barvy, stmívat pásek a vytvářet různé světelné scény.

 
 
Taster

Tlačítka, senzory & Další

 

Klasické vypínače (jednoduchá a dvojitá), 4 pohybové senzory u vchodů.

Stejný počet vypínačů jako ve variantě A akorát ve variantě tlačítko, dodatečně stropní pohybový senzor.

Dodatečně: Dveřní kontakty a kontakty garážových vrat pro možnost kontrolování stavu (otevřeno/zavřeno). Data o počasí přes internet (není možné pro ČR A SR).

Připevnění iPadu na zeď v obývacím pokoji pro vytvoření centra vizualizace,monitorování a ovládání celého domu. Měření spotřeby elektřiny, vody, hodnoty CO2 přes dodatečné senzory.

Každé okno, dveře a brána jsou vybaveny kontaktem pro monitorování stavu. Teplotní a pohybový senzor v každé místnosti. Senzor osvětlení a deště na střeše.

 
 
zutritt

Přístup

 

Žádné řešení přístupového systému.

Přístupový systém řešený přes elektronický klíč, včetně zaznamenání příchodu jednotlivých osob a doplňující funkce (např. Rozsvícení světla v chodbě při příchodu, …)

Plně integrovaný domovní vrátník s přenosem obrazu i zvuku. Přístupový systém plně začleněn do systému domácí automatizace.

 
 
Musik

Audio

 

Konvenční – žádné centralizované řešení.

Audiosystém se večer automaticky odpojí od el. Sítě. Integrace ve scéně „Multimédia“ - audiosystém se aktivuje současně se zapnutím televizoru.

Audio ovládané v každé místnosti přes multiroom audio systém.

Ovládání audia přes klasická tlačítka na zdi (zap/vyp, play/pause, přepínání stanic, …).

Automatické ovládání audia na základě přítomnosti v místnosti – například ráno v koupelně a tak dále.

 
 
Alarmanlage

Elektronický zabezpečovací systém

 

Žádný.

Plně integrovaný elektronický zabezpečovací systém (alarm). Využití pohybových senzorů a okenních a dveřních kontaktů k detekci nezvaných hostů. Zpráva o narušení alarmu přes email, zavolání, blikání světel, vytažení žaluzií, …

Napojení senzorů rozbití oken, venkovních IP kamer, přístup ke všemu pomocí Apps a PC. Venkovní siréna.

 
 
Automatisierung & Co

Automatizace, inteligence & Další

 

Žádná

Možnost ovládání Vašeho domu přes iPad, iPhone, Android & Další odkudkoliv a kdykoliv (aplikace jsou zdarma). Plně integrované ovládání sauny včetně dálkového přístupu. Možnost kdykoliv změnit funkčnost tlačítek. Noční režim, dovolená, alarm, zámraza. Energetický úsporné funkce. Zaznamenávání statistik. Varování otevřených dveří/oken při setmění nebo odjezdu na dovolenou.

Varování pomocí zavolání na mobilní telefon nebo email či SMS v případě otevřených oken v době dovolené nebo v noci v zimě, při zvýšené vlhkosti, a tak dále.

Integrace multimédií – například jediným tlačítkem „Kino“ lze zapnout všechna příslušná zařízení, nastavit světelnou scénu, zvolit příslušný program, a další.

Integrace inteligentního měření a zaznamenávání spotřeby elektřiny & další.

Možnost využití nespočet dalších individuálních funkcí.

 
Richtkosten

Skutečné náklady

 

100.000,- až 150.000,- Kč

162.500,- až 200.000,- Kč

od 210.000,- Kč

 

Cílem tohoto srovnání není určování či zprostředkování nákladů, nýbrž rozdíl (popřípadě vztah) mezi konvenční elektroinstalací domu a chytrou Loxone instalací.

U zadaných nákladů se jedná o skutečné orientační náklady, které se mohou lišit dle nákladů za např.

Elektromateriál (v¨četně rozvaděče) a práci (mimo: topení, motorky žaluzií, topná tělesa, saunu, iPhone, audiosystém, a tak dále).

Předpokládaná rozloha domu je 150 metrů čtverečních. Dva dětské pokoje, ložnice, obývací pokoj spojený s kuchyní, šatna, garáž, sklep.

 

 

  DOWNLOAD (Ke stažení)

 KALKULACE INTELIGENTNÍHO SYSTÉMU TOTALISB


  • partner loxone
  • partner samsung
  • pripojeni knx
  • inteligentni enocen
  • apple inteligentni ovladání